Lekcje z ZUS

Już po raz trzeci uczniowie z klas pierwszych liceum realizowali projekt "Lekcje z ZUS". Jest to projekt autorski ZUS, który zrodził się z potrzeby budowy świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Dziś, niestety, niewielu młodych Polaków zdaje sobie sprawę z tego, czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja o wykluczeniu się z tych ubezpieczeń. "Lekcje z ZUS" mają za zadanie kształtować świadomość młodzieży, ucząc przy tym zasady solidaryzmu społecznego, a ponadto dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom. Na zakończenie realizacji programu młodzież zmierzyła się z testem, przesłanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Olsztynie. Troje uczniów zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego. Naszą szkołę będą reprezentowali: Aleksandra Niska, Wojciech Grądzik i Łukasz Łachacz. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Kolejny etap już 16 marca 2018 roku w Olsztynie.

Koordynator programu
Alicja Kasprowicz