Otwarta firma 2017

Tydzień Przedsiębiorczości już za nami. Dużo się działo i jak zawsze było bardzo ciekawie.
Przypomnijmy, że pomysłodawcy Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości to: premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana.

Celem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera operatywne postawy i inicjatywy młodych ludzi.
Podczas tygodnia przedsiębiorczości gościliśmy w szkole pracowników Starostwa Powiatowego w Szczytnie, Banku Spółdzielczego, Apteki "Dbam o Zdrowie", "Kurka Mazurskiego", weterynarza, aplikanta radcowskiego oraz studenta Wyższej Szkoły Sił Powietrznych w Dęblinie. Większość prelegentów to byli uczniowie naszego liceum. Niektórzy po ponad dwudziestu latach przekroczyli ponownie próg szkoły a inni opuścili szkolne mury kilka lat temu.
Jest nam bardzo miło, że zechcieli spotkać się uczniami i przekazać informacje na temat swojego zawodu i pracy, którą wykonują. Każde takie spotkanie jest bardzo cenne, ponieważ przybliża uczniów do świadomego planowania ścieżki edukacyjnej, a przecież "Przyszłość zależy od tego, co robimy w teraźniejszości".
Serdecznie dziękujemy wszystkim prelegentom.
Nasi prelegenci:
1. Artur Horodyski - naczelnik Wydziału Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami
2. Joanna Agata Popielarz-Dzielińska - naczelnik Wydział Rozwoju Gospodarczego i Zamówień Publicznych
3. Marta Nowicka - inspektor w Wydziale Budownictwa
4. Anna Strzelbicka-Piotrowicz - właścicielka Gabinetu Weterynaryjnego
5. Agata Białobrzewska - główna księgowa w Banku Spółdzielczym
6. Aleksndra Kobus - aplikant radcowski
7. Ewa Kułakowska - dziennikarka "Kurka Mazurskiego"
8. Ewa Szumowicz - kierownik apteki "Dbam o Zdrowie"

Poniżej przedstawiamy zdjęcia ze spotkań.

Alicja Kasprowicz - doradca zawodowy