Koło Młodych Miłośników Kresów

W ramach współpracy naszej szkoły z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Wileńsko - Nowogródzkiej 16 listopada członkowie działającego w naszej szkole Koła Młodych Miłośników Kresów uczestniczyli w uroczystości związanej z 90-leciem Koronacji Matki Boskiej Ostrobramskiej w Parafii Świętego Brata Alberta w Szczytnie. W czasie uroczystej Mszy Świętej Julia Hausman i Magdalena Musaibili z klasy 3d recytowały wiersze, a Gabriela Morawska z klasy II a wzbogaciła uroczystość swym śpiewem.

Później nasi uczniowie uczestniczyli w spotkaniu Miłośników Kresów przybyłych z całego województwa. Prezes Towarzystwa, Pani Janina Surgał, ze wzruszeniem podziękowała młodemu pokoleniu za aktywną postawę i zachęciła do dalszego zgłębiania wiedzy na temat historii Polski.

E. W.- K.