Uczniowie naszej szkoły z wizytą w Sejmie RP

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Parlamentu, zorganizowanej i ufundowanej przez pana Posła Jerzego Gosiewskiego. Wyjazd poprzedzony został konkursem wiedzy o współczesnym polskim parlamentaryzmie pod patronatem Marszałka Sejmu.

Konkurs odbył się 30.10.2017 r. w Wyższej Szkole Policji w ramach projektu edukacyjnego, realizowanego przez Biuro Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu. Do rywalizacji w konkursie stanęli uczniowie z 11 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu szczycieńskiego. Uczniowie rozwiązywali test sprawdzający wiedzą o funkcjonowaniu władzy ustawodawczej w RP. Dla trójki najlepszych uczniów Marszałek Sejmu ufundował nagrody. Uczennica naszej szkoły, Klaudia Serafin z klasy 3d, zajęła II miejsce. Osoby, które zajęły miejsca od IV do VI otrzymały dyplomy uznania, a wśród nich znalazła się Katarzyna Gumkowska z klasy 3d. Uczniów przygotowywała pani Elżbieta Weichhaus-Kończyk. Wszyscy uczestnicy konkursu wraz z opiekunami w nagrodę zostali zaproszeni przez Pana posła Gosiewskiego do Parlamentu.

Wyjazd odbył się 8 listopada. W czasie zwiedzania Sejmu mieliśmy możliwość przysłuchiwaniu się obradom, spotkaliśmy wielu parlamentarzystów z różnych partii politycznych, a na koniec zjedliśmy obiad w restauracji sejmowej. Pełni wrażeń i emocji wróciliśmy do domu.

Elżbieta Weichhaus-Kończyk