Ech, szkoło, daj się pokochać...

W miniony piątek nasza szkoła wystąpiła w zaszczytnej roli gospodarza uroczystości, jaką były powiatowe obchody DEN. Hala sportowa zgromadziła znakomitych gości: Danutę Górską, Jarosława Matłacha, Stefana Januszczyka, Mariusza Drężka, dyrektorów placówek oś wiatowych, podległych starostwu, nauczycieli, przewodniczących związków zawodowych, pracowników obsługi i administracji oraz młodzież. Uroczyst ą atmosferę podkreśliła obecność pocztów sztandarowych ze szczycieńskich szkół.

Tradycyjnie na pierwszą część akademii składały się przemówienia tematycznie związane z szeroko rozumianą ooświatą: jej misją, wizerunkiem nauczyciela i rozpoczętą reformą. Niektórzy pracownicy naszej szkoły mogli poczuć, że DEN to naprawdę ich święto, gdy Pani Mariola Jaworska wręczyła im Nagrody Dyrektora, takie odpowiedniki szkolnej pi ątki. Były też szóstki - Nagrody Starosty Szczycieńskiego. Okazało się, że prawie wszyscy dyrektorzy placówek o światowych na nie zasłużyli. Wyróżnionych zostało też kilka nauczycielek - z naszej szkoły pracująca w bibliotece Pani Monika Chorążewicz. Dyrektorzy uzasadnili swoje wybory, przedstawiając wkład pracy nagrodzonych.
Oprócz tego z inicjatywy NSZZ "Solidarność" Panią Annę Sarbiewską odznaczono Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Imprezę uświetniła część artystyczna. Zadbano o niespodziankę, czyli pocztówki wideo z życzeniami adresowanymi do poszczególnych szkół. Pięknie zaprezentowały się dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Wzruszyły i zaskoczyły życzenia od absolwentów: Grzegorza Achremczyka (ZS nr 1), Krzysztofa Berendta (ZS nr 2) i przesłane zza oceanu serdeczności od Konrada Bukowieckiego, niedawnego ucznia ZS nr 3.

Na słowa uznania zasłużyli utalentowani licealiści, którzy zjednali widzów i słuchaczy grą i śpiewem. Piosenkę - laurkę przygotowali pierwszoklasiści: Joanna Rogalska, Mateusz Dobrzyński i Oskar Guziak. Wspomogli ich Wiktor Drężek i Mateusz Godlewski z II d. Ci ostatni z wymienionych, entuzja ści muzyki, w sumie trzykrotnie pojawili się na scenie, okazuj ąc niezwykłe zaangażowanie w występy. Nie można zapomnieć o Kasi Gronowskiej, która bez podkładu muzycznego pięknie, ekspresywnie za śpiewała piosenkę adresowaną do przedstawicieli inteligencji. Kornelia Kobylańska przykuła uwagę gości swoim delikatnym głosem i interpretacją utworu "Jeść, pić, kochać". Gabrysia Morawska z II a zaintrygowała bardzo ciekawą barwą głosu i profesjonalnie wykonanym utworem Marka Grechuty "Dni, których nie znamy". Kacper Sęk z III a nie tylko dwukrotnie śpiewał i grał, ale także opracował podkłady muzyczne dla swoich koleżanek, za co należą mu się ogromne podziękowania. Fenomenalny był Wiktor Bartko: dzięki stuprocentowemu profesjonalizmowi zaczarował gości grą na saksofonie. Trudno będzie zapomnieć występu rodzeństwa, czyli Magdy Kusior i jej brata Szymona, który do niedawna był uczniem naszej szkoły. Dzięki nim biesiadna w zasadzie piosenka nabrała głębszego sensu. Jazzowe klimaty, stworzone dzięki wokalowi Magdy i akompaniamentowi Szymona, na pewno wszystkich zaskoczyły, ale i wzbudziły podziw, że można tak niebanalnie interpretować popularną piosenkę. Nie wypada zapomnieć o prowadzących obie części uroczystości, czyli Oldze Dąbrowskiej i Konradzie Lisewskim, ponieważ dodali blasku akademii dzięki wysokiej kulturze osobistej, wdziękowi i dojrzałości w prezentowaniu treści. O efekty świetlne i nagłośnienie zadbali pracownicy "Mobilnej Sceny", w tym niezastąpiony i wielokrotnie współpracujący ze szkołą Pan Mariusz Kowalski.

Nie tylko dzięki zasłużonym w pracy i nagrodzonym nauczycielom, ale także dzięki bardzo utalentowanym i zaangażowanym uczniom szkoła da się pokochać.

an.tob.