Ogólnopolski Tydzień Kariery na Warmii i Mazurach

W dniach 16 - 20 października 2017 r. obchodzony jest Ogólnopolski Tydzień Kariery na Warmii i Mazurach pod hasłem: "Ja na rynku pracy: moje kompetencje i moje talenty!". Celem wydarzenia jest zwiększenie świadomości i wiedzy dotyczącej konsekwencji wynikających ze zmian na rynku pracy, jak również poznanie współczesnych trendów związanych z zapotrzebowaniem na nowe kompetencje.

W naszej szkole inauguracja Tygodnia Kariery odbędzie się w poniedziałek na 7. godzinie lekcyjnej spotkaniem uczniów klas trzecich liceum z Panem majorem Zbigniewem Stakunem z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Olsztynie. Uczniowie uzyskają cenne informacje na temat ochotniczych form służby wojskowej, szkolnictwa wojskowego oraz zasad przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej. We wtorek gośćmi uczniów klas trzecich będą przedstawiciele Urzędu Pracy w Szczytnie, którzy omówią kompetencje potrzebne na obecnym rynku zatrudnienia i zawody przyszłości.

Konkurs plastyczny „Mój wymarzony zawód” to propozycja dla gimnazjalistów, zaś wszyscy chętni uczniowie będą mogli przeprowadzić wywiady z przedstawicielami ciekawych zawodów. W szkole pojawią się gazetki dotyczące niekonwencjonalnych zawodów oraz rynku pracy. W piątek można będzie wziąć udział w spotkaniu z kuratorem zawodowym - wszystkich chętnych oczekujemy na 3. godzinie lekcyjnej do sali konferencyjnej. Na podsumowanie zapraszamy uczniów z wszystkich klas do przedstawienia swoim ubiorem zawodu, który chcą wykonywać w przyszłości lub tego, który bardzo im się podoba. Będą zdjęcia, a potem głosowanie na stronie szkolnym Facebooku. Dla zwycięzców oczywiście nie zabraknie nagród. Serdecznie zachęcamy do aktywnego uczestniczenia w Tygodniu Kariery. Pamiętajcie, że "Przyszłość zależy od tego, co robimy w teraźniejszości".

Doradca Zawodowy i Samorząd Szkolny