Dzień Przedsiębiorczości 2007

Dnia 15 marca 2007 roku uczniowie naszej szkoły już po raz czwarty skorzystali z okazji zaprezentowania się na rynku pracy włączając się w projekt "Dnia Przedsiębiorczości" organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Program ten jest realizowany przy współpracy Kancelarii Prezydenta RP, a honorowy patronat objął prezydent RP Lech Kaczyński. Przedsięwzięcie umożliwia nam, młodym ludziom, przyjrzenie się danej profesji "od podszewki", a co za tym idzie, pozwala na zweryfikowanie wyobrażeń na jej temat z rzeczywistością. Jest okazją na pozyskanie informacji o wykształceniu, doświadczeniu oraz predyspozycjach wymaganych do wykonywania wymarzonego zawodu. Z entuzjazmem podchodzimy do tego typu akcji, co widać na podstawie mnogości chętnych do uczestnictwa. Tylko tego dnia dopuszczeni jesteśmy do miejsc pracy, gdzie to możemy obserwować, badać, brać czynny udział w realizacji całego repertuaru zadań danego zakładu pracy. Jest też świetną okazją na sprawdzenie siebie samego na przyszłym stanowisku, gdyż personel wybranych przez nas zakładów pracy ochoczo mobilizował, wyznaczał coraz to nowe zadania. Z pozyskanymi doświadczeniami możemy dalej kroczyć drogą ku wyborze przyszłego zawodu. Oby więcej tego typu inicjatyw!

Koordynatorem "Dnia Przedsiębiorczości" była p. Alicja Kasprowicz.

Firmy, które odwiedzili nasi uczniowie:

Olsztyn

Ameryka koło Olsztyna

• Szpital Rehabilitacyjny - 3

Uczennica klasy II e

Aby powiększyć fotografię, kliknij na niej.