Przyszłość zależy od tego, co robimy w teraźniejszości"- Salon Maturzystów 2017

11 września uczniowie klas trzecich liceum uczestniczyli w tegorocznej edycji Salonu Maturzystów w Olsztynie. Uczniowie mogli nie tylko zasięgnąć porad w zakresie wyboru szkoły wyższej czy kierunku, ale również przejrzeć ofertę uczelni. Uzyskali także niezwykle przydatne informacje o zasadach egzaminów pisemnych i ustnych z przedmiotów wymaganych na maturze. Uroczystego otwarcia Salonu na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim dokonali m.in.: prof. UWM Mirosław Gornowicz, prorektor ds. ekonomicznych i rozwoju, Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna i Grażyna Dywańska z Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Odczytano również list w imieniu Artura Chojeckiego, wojewody warmińsko-mazurskiego, w którym podkreślił znaczenie odbywającego się Salonu dla Maturzystów: „Dokonanie wyboru studiów wiąże się ze stresem. Dlatego tak ważne jest, aby starsze osoby pokierowały sukcesem młodych”. „Przyszłość zależy od tego, co robimy w teraźniejszości” to motto Mahatmy Ghandiego, które przyświecało wykładowi inauguracyjnemu „Wszystko o maturze 2018”. Poprowadziła go Jolanta Gołaszewska, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży.
Doradca zawodowy
Alicja Kasprowicz