XXV Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

9 maja na terenie naszego miasta odbyły się XXV Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK – etap rejonowy. W zawodach uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego powiatu szczycieńskiego. Uczestników podczas mistrzostw oceniano nie tylko pod kątem wiedzy, ale również pod kątem praktycznego wykorzystania umiejętności, nabytych podczas zajęć z pierwszej pomocy.

Zespół Szkół nr 3 reprezentowały dwie drużyny: Gimnazjum Sportowe – klasa 3sa (Martyna Korzeniewska – lider, Tomasz Olender, Konrad Drężek, Marysia Rogala, Emilia Radomska) i LO (Magdalena Deptuła kl. II b – lider, Piotr Lidacki kl. II a, Natalia Drężek kl. II d, Gabrysia Kornowska kl. II a, Paulina Pac kl. I b). Nasze drużyny okazały się bezkonkurencyjne i zajęły pierwsze miejsce – w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Dodatkową niespodzianką okazało się wyróżnienie przez Fundację Autrimpus, która przyznała nam puchar i tytuł Najlepszej Szkoły 2017 r. w XXV Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK.
18 maja 2017 r. drużyna liceum będzie reprezentowała powiat szczycieński na Okręgowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy w Olsztynie.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Opiekun - Agnieszka Rybaczyk