Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość

Uczniowie z klasy I b wzięli udział w czwartej edycji akcji edukacyjnej pn. "Lekcja o Funduszach Europejskich". 25 kwietnia na zajęciach z podstaw przedsiębiorczości uczniowie zostali zapoznani z tematyką przedsiębiorczości w kontekście wykorzystania Funduszy Europejskich, przeznaczonych dla młodych ludzi oraz z możliwościami wsparcia rozwoju innowacyjnego biznesu.
Młodzież pracowała z publikacją - Start Up - przygotowaną w formie komiksu. Materiał dostarczony przez Ministerstwo Rozwoju doskonale przedstawił zagadnienia, które uczniowie powinni poznać. Mam nadzieję, że po zajęciach będą potrafili wyszukać informacje dotyczące Funduszy Europejskich, w tym platform startowych dla nowych pomysłów, określić realne możliwości realizacji pomysłu. Kto wie, może w przyszłości zostaną przedsiębiorcami?

Alicja Kasprowicz