Dzień Przedsiębiorczości 2017

Kolejna edycja programu za nami. Po raz trzynasty zorganizowałam to przedsięwzięcie. W niektórych jednostkach konsultantami byli absolwenci naszej szkoły, którzy sami kilka lat temu brali udział w programie.

Przeglądam zdjęcia i relacje z ubiegłych edycji. Wiele osób już pracuje i wykonuje zawód poznawany bliżej podczas Dnia Przedsiębiorczości. Na przykład Magda jest teraz panią stomatolog, a przed laty odwiedziła Laboratorium Protetyczne. Ilona robi aplikację radcowską - była w Sądzie Okręgowym w Olsztynie, Daria studiuje farmację - do dziś jej sprawozdanie mam na gazetce szkolnej, Kasia pracuje w nadleśnictwie, Ania w sanepidzie, kilku pracowników Firmy Novum - to też nasi absolwenci, Długo mogłabym wymieniać... Trzynaście lat temu czytałam o programie i zastanawiałam się, czy brać udział, czy warto? Z perspektywy czasu wiem, że tak. To bardzo dobre przedsięwzięcie, które pomaga uczniom zweryfikować wyobrażenia o konkretnym zawodzie.

W tym roku uczniowie mogli przyjrzeć się, jak wygląda praca na danym stanowisku w następujących zakładach:

Starostwo Powiatowe w Szczytnie
  1. Komenda Powiatowa Policji w Szczytnie
  2. Zespół Opieki Zdrowotnej w Szczytnie
  3. Apteka Madame Lwowska w Szczytnie
  4. Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczytnie
  5. Gabinet Weterynaryjny Ryś w Szczytnie
  6. Nadleśnictwo Korpele
  7. Radio Olsztyn SA
  8. Oddział Terenowy TVP SA
  9. Oddział NBP w Olsztynie
  10. Port Lotniczy Warmia i Mazury w Szymanach
  11. Gabinet Kosmetyki Profesjonalnej Estetica w Szczytnie
  12. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Szczytnie
  13. Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne
  14. Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie
  15. Fabryka Cross w Przasnyszu
  16. Sąd Okręgowy w Olsztynie
  17. Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
  18. Novum Szczytno
  19. Centrum Rehabilitacji i Poprawy Sprawności w Szczytnie

Wszystkim, którzy przyjęli uczniów na jednodniową praktykę, serdecznie dziękuję.

Koordynator Dnia Przedsiębiorczości - Alicja Kasprowicz