Grand Prix w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Europejskiej

Gabriela Morawska z klasy I A 06.04.2017 r. zdobyła nagrodę główną Grand Prix w XVIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Europejskiej. Eliminacje, które odbyły się w Olsztynie w Pałacu Młodzieży im. Orląt Lwowskich, trwały dwa dni. Ogółem przesłuchano około 100 osób. Każdy z uczestników przygotowywał piosenkę w języku polskim i obcym. Z naszej szkoły do finału dostały się aż trzy osoby: Gabriela Morawska z klasy I A, Natalia Rzepka z klasy IB i Dominika Kłos z Klasy I C. W finale wystąpiło 21 osób, a nasza uczennica, Gabrysia Morawska, zdobyła wszystkie główne nagrody, śpiewając polską piosenką pt."Kasztany". Oprócz nagrody głównej Grand Prix uzyskała również : Nagrodę Dyrektora Pałacu Młodzieży za najlepsze wykonanie polskiej piosenki, Nagrodę Dyrektora Instytutu Muzyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego za osobowość artystyczną. Profesjonaliści - jurorzy nie potrafili ukryć wzruszenia i podziękowali Gabrysi za odkrycie na nowo pięknej polskiej piosenki.

Wszystkim finalistkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w karierze muzycznej.

Opiekun: Elżbieta Weichhaus - Kończyk