Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

6 kwietnia 2017 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". W zawodach uczestniczyli uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich powiatu szczycieńskiego. Naszą placówkę w kategorii III - szkoły ponadgimnazjalne reprezentowały Magdalena Deptuła z klasy II b i Natalia Drężek z klasy II d.

Po zaciętej rywalizacji, w czasie której uczniowie rozwiązywali test pisemny, a następnie odpowiadali na pytania ustne, okazało się, że nasze reprezentantki spisały się na medal. Najwięcej punktów zdobyła i tym samym zajęła I miejsce w kategorii szkół średnich Magdalena Deptuła. Natalia Drężek również znalazła się na podium - na miejscu III.
Zdobywczyni I miejsca – Magda - będzie reprezentowała powiat szczycieński w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w eliminacjach wojewódzkich, które w tym roku odbędą się w Szczytnie. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!

A. Rybaczyk