Jesteśmy "Szkołą z potencjałem"

Nasze liceum zostało laureatem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i otrzymało tytuł „CHIRONA, czyli szkoły z potencjałem”. Tytuł ten został przyznany za wysoki potencjał akademicki abiturientów i absolwentów szkół oraz losy akademickie kandydatów. Inaczej mówiąc w skali całego kraju należymy do siedmiu szkół (bo tylu było laureatów), których największa liczba absolwentów kontynuuje naukę na UWM i ją realizuje do samego końca, a nie zawsze jest to takie oczywiste. To szczególne wyróżnienie, które umiejscawia nas wysoko w ciągu procesu edukacyjnego, który nie kończy się na zdaniu matury, ale obejmuje naukę na poziomie uczelnianym.

Nazwa nagrody odwołuje sie do mitologicznej postaci Chirona - dobrego Centaura, opiekuna największych i najsłynniejszych bohaterów i herosów świata antycznego. W uniwersyteckiej nagrodzie Chiron uosabia nauczyciela i mistrza, który prowadzi ucznia przez edukację. To także obraz szkoły, która stwarza warunki do takich działań współczesnych Chironów. Jesteśmy dumni z tego, że Sobiech znalazł się w takim gronie wyróżnionych szkół.

Nagrodę tę otrzymaliśmy w środę 5 kwietnia br. na specjalnie zorganizowanej po raz pierwszy ogólnopolskiej konferencji dla dyrektorów szkół średnich, współpracujących z UWM w Olsztynie, na której naszą szkołę reprezentował p. wicedyrektor Sławomir Majewski.