REKRUTACJA 2019/2020

rekrutacja na rok szkolny 2019/2020 przeprowadzona będzie elektronicznie

aktualności » z życia szkoły

Macie tę moc...

Kto nie był, niech żałuje, kto był - jest pod wrażeniem. To było prawdziwe święto młodości i profesjonalizmu. Jak to pogodzić? Trzeba poznać uczestników tegorocznego szkolnego Mam Talent.
Na początek goście - starosta szczycieński, pan Jarosław Matłach, przewodniczący Rady Rodziców, pan Mariusz Drężek, pani dyrektor Mariola Jaworska, która powitała zebranych, grono rodziców, nauczyciele, uczniowie szkół , którzy przybyli z wizytą. Była oczywiście niezastąpiona Mobilna Scena pana Janusza Zakrzewskiego i jego profesjonalnej ekipy, bez której ani rusz. Kiedy piszę te słowa wiem kto wygrał, kto mógł z uśmiechem na twarzy przyjąć laury i uznanie, ale chcę napisać o każdym z uczestników , aby podziękować, pogratulować , wesprzeć w jego artystycznych pasjach. To zaczynamy. Prowadzący: człowiek o radiowym głosie i stalowych nerwach czyli Damian Dąbkowski i Olga Dąbrowska, która przed imprezą przeżywała męki tremy, a wyszło wszystko znakomicie. W składzie szacownego jury znaleźli się: przesympatyczna Stashka czyli pani Katarzyna Stasiak. Wspierała , oceniała, doceniała, a za sprawą jej przebojowych piosenek i słonecznego głosu już na wstępie zrobiło się pozytywnie, wakacyjnie, wiosennie, jak na pierwszy dzień wiosny przystało. Towarzyszyła jej reprezentacja szkolnej siły spokoju i wsparcia duchowego, czyli wicedyrektor Sławomir Majewski i ksiądz Zdzisław Muszyński, wybrany w głosowaniu przez uczniów naszej szkoły. To naprawdę zaszczyt i dowód zaufania.

Zanim weszliśmy do sali gimnastycznej, będącej koncertową, mogliśmy podziwiać rysunki i zdjęcia, które ozdobiły mury naszej szkoły. Oto lista autorów w pełnym składzie: Julia Pazurkiewicz, Piotr Dunaj, Maja Zielińska, Kasia Ponikowska, Kasjana Mierzejek, Karolina Woźniak, Ania Leniart i Jakub Kordek. Prace i fotografie wykonane różnymi technikami - wszystkie interesujące, frapujące. Nasi artyści mają świetne oko, pewną rękę, wrażliwość i to coś , co powoduje, że inaczej patrzą na świat - innej perspektywy, z inną wrażliwością. Gratulacje. Bądźcie z nami w przyszłym roku.

Pora na wizytę w sali gimnastycznej, w której główne miejsce zajęła scena - gotowa, oświetlona, czekająca w półmroku na szkolne gwiazdy.
Na początek ten, który zadziwił układaniem kostki Rubika ... jeżdżąc jednocześnie na monocyklu. Pamiętam swoje niedowierzanie z ubiegłego roku - jeszcze mi nie przeszło. To była przystawka podana przez Radka Domalewskiego.
Potem zabrzmiała skrzypcowa liryka Michaliny Archackiej i radosno - nostalgiczny motyw z La la land. Michalina gra już od 11 lat, od 4 lat rozwija swoją pasję w szkole muzycznej i to słychać.
Po chwili wizyta na basenie, a właściwie to zespół "The swimming pool" zawitał u nas w składzie: Łucja Staniek, Kuba Zembrzuski, Michał Joker Kowalczyk, Mateusz Rekosz, Wojtek Łachacz. Nie brali jeńców, pozostawili po sobie świetne wrażenie, wychodzili w publiczność. Czują to, co robią.
Niektórym plączą się nogi, gdy muszą odtańczyć najprostszy układ. Polonez w klasie maturalnej jest dla nich wyzwaniem ekstremalnym. Problemu nie ma z tym Maja Zielińska, która przetańczyła połowę życia i jest prawdziwym wulkanem energii.
Karolina Larenta - dziewczyna o złotym sercu i złotym głosie, dobry duch naszych imprez już od lat. Gdy już zostanie pielęgniarką, będzie można zazdrościć jej pacjentom.
Kolejna artystka pochodzi ze Spychowa i potwierdziła to, co wiedziałem od jej pierwszego występu. Chciałbym się rozpłynąć na Gabrysią Morawską , ale nie mogę z potrzeby bycia sprawiedliwym wobec wszystkich uczestników, ale spróbujcie zaśpiewać tę piosenkę Stinga. Będzie kłopot.
Czas na przedstawicielkę gimnazjum sportowego, która świetnie śpiewa, w wolnych chwilach nurkuję i chce iść w zawodowe ślady swojej mamy - Zosia Kowalska. Chciałbym tyle wiedzieć o swojej przyszłości w jej wieku. Kolejna artystka połączyła ekspresję Nirvany z brzmieniem pianina. Brawa dla Karoliny Karpińskiej. W gardle subtelnej blondynki brzmiały rockowe nuty.
Wiktoria Barszcz i Natalia Rzepka to duet. Łączy je wspólne muzykowanie i to, że urodziły się dzień po dniu. Znają się od urodzenia. To słychać podczas gry Wiktorii i wokalu Natalii. Świetnie.
Wiktorowi Deptule towarzyszył pisk damskiej części publiczności. Ma głos, ma charyzmę, ma wizerunek i repertuar, rozpuścił grzywę w trakcie występu, rozgrzał niewieście serca zostawił mocne wrażenie.
Magda Kusior cały czas dojrzewa, szuka nowych form wyrazu - coraz dojrzalszych i pełniejszych. Zmierza w stronę jazzu, z którym wiąże przyszłość. Śpiewa świetnie, bez jednej fałszywej nuty.
Oli Szmigiel muzyka towarzyszy przez całe życie i z tego co słyszeliśmy, są ze sobą bardzo zaprzyjaźnione. Kolejny świetny występ przed coraz bardziej rozgrzaną publicznością.
To, że nie umiem śpiewać, to pół biedy - pogodziłem się z tym. Nie umiem jeszcze wielu rzeczy - na przykład szpagatu. Mój kręgosłup na widok tego, co robiła Monika Siurnicka powiedział: - nawet nie próbuj.
Kolejną piosenkę znam z serwisu YouTube. Wykonali ją Gabrysia Morawska, Wiktoria Barszcz i Wojtek Łachacz, który powiedział szczerą prawdę , że fajnie pograć na gitarze z ładnymi dziewczynami, które świetnie śpiewają. Żałuję, że nie potrafię grać.
Kornelia Kobylańska wykonała piosenkę "10 przykazań", a jej jedenastym przykazaniem jest miłość do muzyki. To widać. Mocny głos, ekspresja. Gratulacje.
Kolejna uczestniczka to Dominika Kłos. Każde wykonanie piosenki wyróżnia inteligencja, świadomość każdej nuty, dźwięku. Artystka doceniona na wielu konkursach i przeglądach. Brawo.
Zuza Sieja zasługuje na szczególne wsparcie. Walczyła do końca heroicznie, publiczność nagrodziła ją gromkimi brawami i wspierała do ostatniej nuty. Brawa za odwagę.
Na koniec The Dmoks - zwycięzcy ubiegłorocznej edycji naszego szkolnego Mam Talent. Są już na ścieżce dla profesjonalistów, są świadomi swoich umiejętności w składzie: Maja Sawicka, Oskar Guziak, Karol Sęder, Damian Sawicki i znakomita Kasia Gronowska.
Jury udało się na naradę, odbyła się loteria, ogłoszono i fetowano zwycięzców, ale tutaj nie znajdziecie rankingu. Zwycięzcami są wszyscy, którzy po raz kolejny pokazali, że im się chce, że Mają Talent. Gratuluję, chylę czoła, trzymam kciuki.

Do zobaczenia za rok.