Targi Akademia 2017

20 marca uczniowie klas II i III liceum wzięli udział w targach edukacyjnych, które odbyły się na Uniwersytecie Gdańskim. Program obejmował prezentacje ponad 50 szkól wyższych, ukazujące najciekawsze zagadnienia współczesnej nauki, spotkania z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku oraz poznanie kampusu uniwersyteckiego. Głównym celem tego przedsięwzięcia było zapoznanie uczniów z najaktualniejszymi informacjami dotyczącymi warunków przyjęć na studia i pomoc w świadomym wyborze dalszej drogi zawodowej. Uczniowie mieli okazję bezpośrednio porozmawiać z przedstawicielami uczelni, uzyskać wyczerpujące odpowiedzi na pytania dotyczące egzaminu maturalnego. Eksperci przedstawili najczęściej popełniane błędy, na przykładach omówili możliwe rozwiązania zadań oraz sposoby oceniania. Uczniowie z klas medycznych uczestniczyli także w pokazach chemicznych na wydziale chemii. Jednym słowem, można już było poczuć się studentem.

Doradca Zawodowy: Alicja Kasprowicz