Wizyta licealistów ze Szczytna na Wydziale Nauk o Zdrowiu na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku

9 marca uczniowie z klas pierwszych liceum oraz trzeciej klasy gimnazjum, zainteresowani problematyką medyczną, wzięli udział w wycieczce do Białegostoku. Głównym celem był Uniwersytet Medyczny.Uczniowie mieli zajęcia praktyczne na Wydziale Nauk o Zdrowiu. I tak w Zakładzie Zintegrowanej Opieki Medycznej uczyli się miedzy innymi szycia ran, wkłuć dożylnych i domię śniowych czy pobierania krwi, za ś w Szpitalu Klinicznym uczestniczyli w zajęciach w Zakładzie Radiologii. Zajęcia były bardzo interesujące. Podczas czterogodzinnego pobytu uczniowie mogli już poczuć się studentami.
Kolejny etap wycieczki to "Polski Wersal" - Pałac Branickich. Tutaj zwiedzili śmy wnętrze pałacu, gdzie mie ści się między innymi biblioteka Uniwersytetu Medycznego. Widok elegancko urządzonych pomieszczeń biblioteki, z zabytkowymi, wysokimi regałami i stosem książek zapierał dech w piersiach. W czytelni spotkali śmy absolwenta naszej szkoły, a obecnie studenta IV roku Wydziału Lekarskiego, Janka Bączka. Janek zachęcał do studiowania w Białymstoku, jest bardzo zadowolony tak z kierunku studiów , jak i miejsca. Białystok jest bardzo przyjazny do studiowania.
Następnie udali śmy się do Muzeum Historii Medycyny na godzinne zajęcia. Zostali śmy zapoznani ze sposobami leczenia w przeszło ści , mogli śmy obejrzeć wyposażenia gabinetów lekarskich w latach 50. ubiegłego wieku. Uniwersytet Medyczny w Białymstoku powstał wła śnie w 1950 roku. Uczestnicy wycieczki byli pod ogromnym wrażeniem uczelni i Pałacu Branickich. Kto wie, może w przyszło ści będą tu studiować?

Doradca Zawodowy
Alicja Kasprowicz

PS Uniwersytet Medyczny zamie ścił na swoim koncie na facebooku krótką relację z naszego pobytu na uniwersytecie. Zapraszamy do zapoznania się .