Wojskowy maraton

Ubiegły tydzień upłynął w naszej szkole pod hasłem wojska. Może warto związać swoją przyszłość z tym resortem? Mogli się o tym dowiedzieć uczniowie, którzy brali udział w zajęciach prowadzonych przez profesjonalistów. I tak, 3 marca gościliśmy naszego absolwenta a obecnie studenta Wyższej Szkoły Sił Powietrznych w Dęblinie Rafała Malinowskiego. Rafał opowiedział o procesie rekrutacji, o studiach oraz perspektywach zatrudnienia. Zawsze chciał być pilotem i wszystko na to wskazuje, że nim zostanie. Trzeba tylko mieć marzenia i je realizować. Potrzebna jest dobra sprawność fizyczna, oczywiście dobre wyniki w nauce i dobra znajomość języka angielskiego. Rafał trenował skoki ze spadochronem, miał ich kilka oddanych, co dało mu dodatkowe punkty w procesie rekrutacji. 7 marca uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniu z Panem majorem Zbigniewem Stakunem z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Olsztynie oraz Panem plutonowym Kamilem Górniakiem z Jednostki Wojskowej w Lipowcu. Pan major Z. Stakun przybliżył zasady rekrutacji do Narodowych Sił Zbrojnych. Opowiedział także o Jednostkach Wojsk Obrony Terytorialnej, czyli piątym, samodzielnym rodzaju sił zbrojnych. Pan plutonowy K. Górniak przedstawił, jak wygląda dzień pracy zawodowego żołnierza, mówił o predyspozycjach do tego zawodu. Sam skończył studia cywilne i następnie dostał się do wojska. To jego pasja, czuje się spełniony zawodowo.

Natomiast 10 marca odbyło się spotkanie z naszymi absolwentami a obecnie studentami Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie - Jakubem Badysiakiem i Kamilem Bukowskim. Jakub jest na studiach cywilnych, zaś Kamil na wojskowych. Studenci przedstawili informacje na temat kierunków oferowanych przez uczelnię, zasad rekrutacji oraz samego studiowania. Są bardzo zadowoleni z wyboru, jakiego dokonali.

Serdecznie dziękuję wszystkim prelegentom. Były to bardzo dobre zajęcia, które dostarczyły wielu cennych informacji a przede wszystkim uzmysłowiły, że trzeba mieć marzenia, zainteresowania to bardzo ważne.

Doradca Zawodowy
Alicja Kasprowicz