REKRUTACJA 2019/2020

rekrutacja na rok szkolny 2019/2020 przeprowadzona będzie elektronicznie

aktualności » z życia szkoły

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy WyklętychOd 2011 roku dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym ku czci żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego i obchodzony jest jako Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dla upamiętnienia i uczczenia tego wyjątkowego dnia 3 marca 2017r. odbył się w naszej szkole koncert zadedykowany Żołnierzom Niezłomnym. Wspominaliśmy w nim osoby, które walcząc o niepodległość Polski oddawały to, co najcenniejsze- swoje życie. Pomimo że część z nich przeżyła II wojnę, nie oznaczało to w ich przypadku przywrócenia spokoju i wolności. Władze komunistycznej Polski powojennej stosowały wobec nich surowe kary, a nawet tortury. Wspominamy o tym co roku, aby pamięć o bohaterach tamtych czasów stale nam towarzyszyła. Jednocześnie mamy wówczas okazję do podziwiania występów naszych utalentowanych koleżanek i kolegów.

W tym roku byli to uczestnicy i laureaci II Powiatowego Konkursu Słowa i Dźwięku "Żołnierze Wyklęci. Przywróćmy ich pamięci". Poruszyli nas niezwykle pięknymi wykonaniami piosenek: Dominika Kłos, Kornelia Kobylańska, Magdalena Kusior, Karolina Karpińska, Gabriela Morawska, Alia Dzielińska, Zofia Kowalska, duet Szymon Abramczyk i Dominika Kłos oraz Wiktor Deptuła. W przejmujacych recytacjach utworów poetyckich o trudnych losach żołnierzy, ich walce, oddaniu ojczyźnie i dramatach ich rodzin usłyszeliśmy: Zofię Chmielewską, Magdalenę Deptułę, Damiana Dąbkowskiego oraz Martikę Kisiel. Koncert bardzo profesjonalnie poprowadzili Magdalena Deptuła i Damian Dąbkowski.

Program artystyczny przygotowany pod kierunkiem pań: Elżbiety Weichhaus-Kończyk, Ewy Gumkowskiej i Anny Sarbiewskiej stał się koncertem, który z pewnością ujął i wzruszył niejedną osobę, a młodym artystom pozwolił zaprezentować ich talent i zaangażowanie.

Emilia Koziatek, klasa IIc