Laureaci Powiatowego Konkursu Słowa i Dźwięku

Z okazji Narodowego Święta Żołnierzy Wyklętych dnia 26.02.2017 r. w Miejskim Domu Kultury w Szczytnie odbył się uroczysty koncert poświęcony Niezłomnym. Wystąpili w nim uczniowie naszej szkoły - laureaci konkursu Słowa i Dźwięku pod tytułem "Żołnierze Wyklęci - Przywróćmy ich Pamięci".

W konkursie wzięli udział uczniowie szczycieńskich gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych całego powiatu. Zespół Szkół nr 3 im. Jana III Sobieskiego wystawił najsilniejszą reprezentację. Na scenie wśród 20 nagrodzonych osób znalazło się ośmioro z Sobieskiego. Zajęli oni trzy pierwsze miejsca na cztery kategorie. A oto nasi laureaci:
Licealiści:
utwór muzyczny: Dominika Kłos-I miejsce, Gabriela Morawska – II miejsce, duet Dominka Kłos i Szymon Abramczyk – wyróżnienie
recytacja: Damian Dąbkowski - I miejsce, Magdalena Deptuła – wyróżnienie Gimnazjaliści
Utwór muzyczny: Magdalena Kusior – I miejsce, Wiktoria Zapadka - wyróżnienie recytacja gimnazjum – Zofia Chmielewska – III miejsce

Wykonywane utwory skłaniały do zadumy. Sam koncert ze względu na swój patriotyczny charakter bardzo wzruszył publiczność.
Wszystkich uczestników konkursu spotkamy już wkrótce na szkolnej uroczystości , poświęconej pamięci Żołnierzom Wyklętym.
Opiekunem naszych utalentowanych uczestników była Pani Elżbieta Weichhaus – Kończyk.