Otwarta firma

Otwarta Firma Już po raz dziewiąty Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zaprosiła uczniów, nauczycieli i przedsiębiorców do udziału w programie Otwarta firma. Pomysłodawcami tego przedsięwzięcia są: były premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana.
W programie biorą udział 143 kraje z całego świata. W naszej szkole program był realizowany już po raz szósty. Przypomnijmy, że celem przedsięwzięcia jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi oraz pomaga w wyborze drogi zawodowej. W tym roku gościliśmy :
Panią Ewę Szczepanek oficera prasowego Powiatowej Komendy Policji w Szczytnie
Pana Zenona Smolińskiego geodetę , właściciela Biura Obsługi Nieruchomości,
Pana Marka Kasprowicza lekarza, ordynatora oddziału położniczo- ginekologicznego w Zespole Opieki Zdrowotnej w Szczytnie, absolwenta naszej szkoły
Pana Sławomira Sawickiego nauczyciela akademickiego, ratownika medycznego
Państwo współpracują z nami już od wielu lat.
Po raz drugi byli z nami:
Pani Alina Machejek-Ruchel psycholog w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Szczytnie
Pan Włodzimierz Tarasiuk lekarz, współwłaściciel Przychodni Vita Med.
Pani Ewa Kułakowska dziennikarz Kurek Mazurski, absolwentka naszej szkoły
Pani Grażyna Archacka pielęgniarka w Zespole Opieki Zdrowotnej w Szczytnie
Pan Grzegorz Rybaczyk pracownik Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie
Po raz pierwszy gościliśmy:
Pana Dominika Hryszkiewicza - Dyrektora Wydziału WSPOL
Panią Danutę Osmolińską -Topolską lekarza , współwłaściciela przychodni Vita Med.
Panią Annę Hatałę - Wanat pracownika Izby Celnej w Olsztynie
Panią Aleksandrę Skarżyńską neurologopedę w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Szczytnie, absolwentkę naszej szkoły
Panią Angelikę Andrzejewską-Karpińską dietetyka , absolwentkę naszej szkoły
Pana Pawła Oleszkiewicza prawnika - kuratora sadowego, absolwenta naszej szkoły
Panią Beatę Łuniewską ekonomistkę, właścicielkę biura rachunkowego Skonto w Szczytnie
Panią Iwonę Woźny analityka medycznego, kierownika laboratorium w Zespole Opieki Zdrowotnej w Szczytnie.

W programie uczestniczyły wszystkie klasy licealne oraz gimnazjalne. Każdy z zaproszonych gości poprowadził zajęcia w dwóch klasach, więc każda klasa miała dwóch prelegentów. Goście przybliżyli specyfikę zawodu, który wykonują, mówili o predyspozycjach , które trzeba mieć , aby wykonywać dany zawód. Opowiadali o swojej pracy, uczniowie mogli poznać wszystkie plusy i minusy danej profesji.
Wszystkie spotkania były bardzo ciekawe i przebiegały w miłej atmosferze. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach i wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że uzyskali wiele informacji oraz nowe spojrzenie na dany zawód.
Serdecznie dziękujemy wszystkim prelegentom za wspaniałe lekcje życia, za cenne wskazówki, to pomoże zweryfikować uczniom wyobrażenie o danym zawodzie i pozwoli podjąć trafną decyzję , jaką będzie wybór zawodu. Dziękujemy bardzo i ponownie zapraszamy do naszej szkoły za rok.

Doradca Zawodowy
Alicja Kasprowicz