Lekcje z ZUS

Już po raz drugi młodzież z klas pierwszych liceum realizowała projekt "Lekcje z ZUS". Jest to projekt autorski ZUS, który zrodził się z potrzeby budowy świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Dziś, niestety, niewielu młodych Polaków zdaje sobie sprawę z tego, czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja o wykluczeniu się z tych ubezpieczeń. "Lekcje z ZUS" mają za zadanie kształtować świadomość młodzieży, ucząc przy tym zasady solidaryzmu społecznego, a ponadto dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

Na zakończenie realizacji programu młodzież zmierzyła się z testem, przesłanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Olsztynie. Przystąpiło do niego 112 osób. średni wynik w szkole wyniósł 13,4 punktów na 20 możliwych. Najwyższą notę otrzymała uczennica klasy I c Katarzyna Czopek - 19 punktów, następnie uczennica klasy I b Aleksandra Topolska 18 punktów oraz uczennica klasy I b Magdalena Soliwoda, która zdobyła 17 punktów. Najprawdopodobniej dziewczynki będą reprezentowały szkołę w zawodach wojewódzkich w Olsztynie, występując już jako drużyna. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Koordynator programu
Alicja Kasprowicz