Ogólnopolski Tydzień Kariery

W dniach 17- 21 października był obchodzony Ogólnopolski Tydzień Kariery "Bądź autorem własnej kariery". Z tej okazji w naszej szkole odbyły się warsztaty przeprowadzone przez pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Szczytnie. W zajęciach wzięli udział uczniowie klas maturalnych. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z aktualną sytuacją na rynku pracy oraz prognozami na najbliższe lata, aby w sposób racjonalny dokonywali wyboru zawodu. Pracownicy urzędu przedstawili maturzystom formy pomocy i wsparcia, które oferuje absolwentom urząd pracy. Bony szkoleniowe, bony zatrudnieniowe, bony na zasiedlenie to tylko niektóre z instrumentów, które urząd posiada dla bezrobotnych do 30 roku życia. Mam nadzieję, że każdy z uczestników warsztatów, będzie umiał zachować się w sytuacji, z którą być może się spotka. Bo przecież w dzisiejszych czasach jedyną stałą jest zmiana i do tego trzeba być przygotowanym.

Doradca Zawodowy - Alicja Kasprowicz