Dziennikarz radiowy a może telewizyjny?

23 września 2016 roku uczniowie z klas gimnazjalnych wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Tam odwiedzili Polskie Radio i Telewizję Polską. Uczniowie mieli okazję zobaczyć profesjonalne studia, skąd nadawane są "Cztery pory roku", "Lato z radiem", "Jaka to melodia", "Pytanie na śniadanie" oraz "Wiadomości sportowe". W radiu naszym przewodnikiem była znana lektorka i dziennikarka - Pani Agnieszka Rogińska. Jej głos wita pasażerów samolotów PLL LOT. Pani Rogińska współpracuje z różnymi redakcjami radia: muzyczną, oświatową, literacką oraz Teatrem Polskiego Radia. Uczniowie dowiedzieli się o predyspozycjach do zawodu dziennikarza radiowego. To wcale nie jest takie proste... Trzeba mieć nie tylko dobry głos, studia wyższe, ale należy wykazywać się wysokim poziomem kreatywności i asertywności. Program nadawany jest na żywo, trzeba więc umieć odnale źć się w różnych, nieprzewidzianych sytuacjach.
Byliśmy także w Sali Koncertowej Polskiego Radia. Tam uczennica z klasy I sb, Maja Sanford, mogła zasiąść przy fortepianie i wykazać się swoimi umiejętnościami muzycznymi. Grała w sali koncertowej... Kto wie, może powróci za kilka lat już jako muzyk, konferansjer a może dziennikarz? Tym razem nie udało się zobaczyć, jak powstaje program "Jaka to melodia?". Niestety, nagrania były dwa dni wcześniej, ale mimo to wycieczka była bardzo interesująca i dostarczyła wielu cennych informacji zawodoznawczych.
Wycieczkę zorganizowała Pani Alicja Kasprowicz, a nad bezpieczeństwem uczniów czuwały Panie: Małgorzata Olbryś i Iwona Dziąba.

Szkolny Doradca Zawodowy