Dzień Języków Obcych

26.09.2016 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych.
Angliści i germaniści zorganizowali quiz językowy, w którym udział wzięli uczniowie klas pierwszych. Wykorzystano metodę stacji zadaniowych, a polecenia dotyczyły wiedzy na temat takich krajów jak: Niemcy, Wielka Brytania, Szwajcaria, Austria, Stany Zjednoczone, Australia, Irlandia i Kanada. Zadaniem uczniów pracujących w parach było rozwiązanie zadania na każdej z siedmiu stacji. Uczestnicy odpowiadali na pytania z zakresu muzyki, zabytków, tradycyjnych świąt, kuchni. Jednym z zadań była również rozmowa z native speakerem, Panem Louisem Jurkowlańcem, który tego dnia gościł w naszej szkole. Pary, które poprawnie rozwiązały wszystkie zadania, brały udział w losowaniu nagród. Nagrodzonych zostało dziesięć par.