No to zaczynamy...

Skończyliśmy naukę w upalnym nastroju, który podpowiedział wszystkim, że zbliżają się wakacje. Minęły dwa miesiące i mniej uważny obserwator mógłby stwierdzić, że nic się nie zmieniło. Upał powitał nas w gościnnych progach Sobiecha, odciął jakąkolwiek wolę chodzenia do szkoły, sprowokował pełne niedowierzania krzyki, że te cudowne, długaśne wakacje już się skończyły. Niektórzy pogrążyli się w powakacyjnym odrętwieniu, niektórzy nie mogli się doczekać - przynajmniej mam taką nadzieję.
Patrzyłem na stremowanych pierwszaków - to im należą się najcieplejsze słowa powitania. Dwie klasy gimnazjalne i cztery klasy licealne ludzi spragnionych edukacji w naszej szkole. To właśnie im najwięcej uwagi poświęciła pani dyrektor Mariola Jaworska oraz przedstawiciele władz oraz rodziców - i słusznie - nasi nowi uczniowie odcięli się od pępowiny starych szkół i rozpoczynają kolejny, bardzo ważny etap edukacji. Mam nadzieję, że już po kilku dniach poczują klimat naszej szkoły, rozpoznają przestrzeń, a za trzy lata będą płakać, że to już koniec.
Każdy kolejny rok przynosi kolejne pytania i kolejne odpowiedzi. Dotyczą one zarówno uczniów jak i nauczycieli. Czeka nas kolejny rok wzajemnej, inspirującej edukacji. To będzie bardzo dobry czas - i tej pewności będę się trzymać.