Alel upał...

Ale tak miało właśnie być. Zaczynają się wakacje, ostatnie minuty w szkole, zaraz zacznie się upragniony wypoczynek. Zakończmy ten rok. Kolejny dobry rok w naszej szkole - emocjonalny i pracowity, bo inaczej się nie da. Po jednej stronie przedstawiciele władz samorządowych, rodziców i nauczyciele, po drugiej stronie Ci, którzy nie mogli się doczekać - na świadectwa, laury i wspomniane już wakacje. Piętrzące się stosy nagród i statuetek były dowodem przepracowanego roku i wyrazów uznania dla uczniowskiego wysiłku.

Szczególny splendor przypadł naszym gimnazjalistom - świetnie zdali egzaminy gimnazjalne, odnieśli mnóstwo sukcesów w olimpiadach i konkursach, dołożyli medalowe miejsce na mistrzostwach województwa w siatkówce i zjawili się w ten upalny dzień w naszym, "Sobiechu", aby zakończyć pewien etap w swoim życiu.

Rada Pedagogiczna stara się uhonorować tych, którzy wyróżnili się jeszcze na tym gwiazdorskim tle. Absolwenci naszego gimnazjum otrzymują statuetki Talentów "Sobieskiego". Oto oni: NAJLEPSZˇ Z NAJLEPSZYCH została Aleksandra Topolska ze średnią ocen: 6,0, NAJLEPSZYMI SPORTOWCAMI zostali: Emilia Gwiazda i Kacper Pichal, ARTYSTYCZNˇ DUSZĘ ma Katarzyna Napiórkowska. Bardzo ważną nagrodę za DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNˇ otrzymała Paulina Kęsicka, OSOBOWOŚCIˇ SZKOŁY uznano Michalinę Archacką, a MISTRZEM ETYKIETY został Daniel Bil.

Żegnamy się z Wami, ale mamy głęboką nadzieję, że najbliższe lata zwiążecie z naszą szkołą. Już staliście się częścią jej historii.

A licealiści? Mogą się oburzyć, że zapomniałem o ich wysiłku. Nie zapomniałem. W tej kalsyfikacji też mamy zdecydowanego lidera. To klasa I a ze wstrząsającą średnią ocen (4,54) oraz frekwencją (95,39%). To dowód na to, jak powiedziała pani Dyrektor, że najwyższe wyniki mają Ci którzy chodzą do szkoły. Ciężko pracowaliście, odnieśliście mnóstwo sukcesów. Gratulujemy.

Ale upał, ale tak właśnie miało być , bo przecież zaczęły się WAKACJE.