Świat magii i trudnych spraw w Sobiechu!

Dnia 15 czerwca 2016 r. moi koledzy/koleżanki z grupy językowej 2A0 i ja postanowiliśmy zamienić nasze normalne lekcje angielskiego w coś, co zostanie w pamięci uczniów przez długi czas. Przedstawiliśmy własną adaptację Harry'ego Potter'a, oczywiście w języku angielskim. Własnoręcznie napisaliśmy cały scenariusz, tak ,aby rozśmieszył on widza. Przygotowania do spektaklu zajęły nam niecałe 3 tygodnie. Wszyscy wywiązali się sumiennie z powierzonych im zadań, ucząc się swojej roli perfekcyjnie i przygotowując samemu niesamowite kostiumy. W końcu nadszedł ten czas. Wszyscy byliśmy bardzo zdenerwowani. Jak zawsze pani Sanford podnosiła nas na duchu mówiąc, że wszyscy wyglądamy super i że wie, iż wszystko pójdzie dobrze. Po pewnym czasie do sali konferencyjnej zaczęło napływać coraz więcej ludzi. Kiedy prawie cała sala zapełniła się, zaczęliśmy nasze SHOW. Na początek na scenę wyszedł nasz narrator, czyli Sylwia Brzózka i zaprosiła wszystkich do świata czarów. Pierwsza scena działa się w domu Weasley'ów. Uważam, że w tej scenie najlepiej zagrał Emil Rybicki. Pamiętam jak na początku, kiedy mieliśmy tylko pomysł na zrobienie jakiegoś przedstawienia, mówił, że nie nadaje się do tego i jedynie może zagrać drzewo. Okazało się, że skrywa w sobie wiele talentów. Jego taniec porwał publikę w 100%. Drzemiącego w sobie aktora odkrył również Artur Krasowski, który na próbach był raczej troszkę nieśmiały, ale na scenie pokazał na co go stać i zrobił to fantastycznie. Ogólnie wszyscy byli niesamowici, wczuli się w swoją rolę, jak prawdziwi aktorzy. Ula Pieńkos, która grała Martę (ducha) musiała się trochę namęczyć, żeby krzyczeć, piszczeć i chichotać jak szalona, ale wyszło jej to świetnie. Za to nauki w chichotaniu pobierała od samej pani Sanford, która również okazała się niesamowitą aktorką.

Nasze pierwsze wejście na scenę i przedstawienie naszej pracy kolegom i koleżankom z klasy wyszło niesamowicie. Oczywiście nie obyło się bez drobnych wpadek, ale który aktor ich nie miał. Wnioskując po tym, jak głośno się wszyscy śmiali, klaskali i jak uśmiechali się do nas wychodząc, zrobiliśmy kawał dobrej roboty i wszystkim się podobało. Nasz drugi raz był również bardzo dobry. Emocje opadły, stres z nas zszedł i dlatego mogliśmy jeszcze bardziej wczuć się w nasze role.

Podsumowując, jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że mieliśmy szansę na zrobienie własnej sztuki. Wszyscy dali z siebie 120% i grali jak profesjonalni aktorzy. Jakub Zembrzuski jako Lord Voldemort pokazał, że nawet najgro źniejszy złoczyńca może tak na prawdę okazać się nieśmiałym i bezbronnym czarodziejem, zakochanym bez wzajemności. Na szczęście wszystko zakończyło się Happy End'em. Teraz trzeba tylko zaczekać na kolejną część Harry'ego Pottera i Trudnych Spraw. :)

Napisała: Patrycja Pietrzak

Obsada:
Minerwa McGonagall - Patrycja Pietrzak (2c)
Ginny Weasley - Dominika Sawicka (2a)
Lord Voldemort - Jakub Zembrzuski (2a)
Hermione Granger - Zuzanna Sieja (2d)
Harry Potter - Artur Krasowski (2d)
Ron Weasley - Emil Rybicki (2d)
Barmanka - Martika Kisiel (2a)
Narrator - Sylwia Brzózka (2b)
Magda Gessler - Daria Karcz (2c)