"Zryw wolnych serc" - Moda na życie bez uzależnień

Z inicjatywy Społeczności Programu Profilaktyki a Ty Komendy Głównej Policji, we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Szczytnie 1 czerwca 2016 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie "Zryw wolnych serc".

Przyświecała jedna główna myśl: "Utrwalajmy wśród młodych ludzi modę na życie bez uzależnień - życie bez narkotyków, alkoholu i przemocy".

W spotkaniu uczestniczyli Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie insp. Cezary Gołota, Zastępca Komendanta Prorektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie insp. dr Danuta Bukowiecka, Pan Lucjan Wołos Sekretarz Miasta Szczytno, Pan Arkadiusz Myślak Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Szczytnie oraz Pan Jarosław Chojnacki piosenkarz, pieśniarz i kompozytor.

Punktualnie o godz. 12.00 uczestniczący w spotkaniu goście, młodzież i nauczyciele wykonali symboliczny gest, kładąc rękę na sercu i deklarując swój sprzeciw wobec uzależnień i przemocy wśród dzieci i młodzieży. Podczas spotkania Pan Jarosław Chojnacki zaśpiewał hymn Pat-u "Nie wracajmy jeszcze na ziemię".