Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

W tym roku XXIV Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK na etapie rejonowym odbyły się 9 maja na terenie naszego miasta. W zawodach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego powiatu szczycieńskiego. Oceniano nie tylko wiedzę uczestników, ale również ich umiejętności praktyczne, nabyte podczas zajęć z pierwszej pomocy. Zespół Szkół nr 3 reprezentowały dwie drużyny: Gimnazjum Sportowe - klasa 3sa (Katarzyna Napiórkowska, Filip Gleba, Aleksandra Topolska, Alicja Maśnicka, Weronika Andrzejewska) i LO (Magdalena Deptuła kl. I b, Piotr Lidacki kl. I a, Natalia Drężek kl. I d, Martyna Pietruczuk kl. II d, Aleksandra Czarnecka kl. II d). Gimnazjaliści wywalczyli III miejsce, a drużyna liceum I miejsce, dzięki czemu będzie reprezentować powiat szczycieński podczas Okręgowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy w Olsztynie, które odbędą się 19 maja 2016 r. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Opiekun - A. Rybaczyk