aktualności » z życia szkoły

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich - Spotkanie z dr. Arkadiuszem Bugajem21 kwietnia 2016 roku w ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z Panem dr. Arkadiuszem Bugajem, tłumaczem książek historycznych i literatury popularnonaukowej. Wiecedyrektor Sławomir Majewski przybliżył postać prelegenta, na co dzień nauczyciela historii, wiedzy o społeczeństwie i języka angielskiego. Pasja translatorska Pana Bugaja zrodziła się przez połączenie zamiłowania do historii (szczególnie średniowiecza) z biegłą znajomością języka angielskiego. Przetłumaczył 11 książek, współpracuje z wieloma wydawnictwami, w tym z Operonem, dla którego - jako konsultant i autor - przygotowuje materiały dydaktyczne.

Podczas spotkania Pan Arkadiusz opowiedział o tematyce tłumaczonych książek oraz o warsztacie autora przekładów. Odpowiadał na pytania gości. Obecnie pracuje nad tłumaczeniem książki, jednak na razie nie chciał zdradzić jej tytułu.

Mamy nadzieję, że spotkanie z Panem dr. Arkadiuszem Bugajem będzie inspiracją do organizacji spotkań autorskich z pisarzami z naszego regionu.

Organizatorkami spotkania były Panie: Monika Chorążewicz i Irena Dobryłko
Zobacz zdjęcia