XI Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności
Destination Imagination - Oczyma Wyobraźni zakończona

1 kwietnia we Wrocławiu odbyło się już po raz jedenasty otwarcie Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination - Oczyma Wyobraźni. Halę Orbita odwiedziły dzieci i młodzieży z całej Polski, a także z tak dalekich państw, jak Chiny czy USA. Olimpiada trwała 3 dni, w ciągu których drużyny prezentowały swoje Wyzwania Drużynowe oraz brały udział w Wyzwaniach na Już. Zwycięskie zespoły otrzymały prawo wyjazdu i reprezentowania Polski podczas światowej Olimpiady Kreatywności w Stanach Zjednoczonych oraz Chińskiej Olimpiadzie Kreatywności.

W Olimpiadzie wzięły udział także dwie drużyny z Zespołu Szkół nr 3 im. Jana III Sobieskiego w Szczytnie. Grupa gimnazjalna "Sobieskie" zmierzyła się z wyzwaniem teatralnym - prezentowała Tajemniczą Historię, która toczyła się w dowolnym czasie przed 1990 rokiem. Grupa licealna "Husaria Sobieskiego" wybrała wyzwanie naukowe - badała, w jaki sposób kamuflaż jest wykorzystywany w naturze oraz przedstawiała metodę jego zastosowania w wymyślonym przez siebie przedstawieniu.

Przez 6 miesięcy drużyny pod okiem trenerek, przygotowywały się do swojego zadania, rozwijały swoją kreatywność, ćwiczyły umiejętność pracy zespołowej oraz twórczego rozwiązywania problemów w sytuacji braku czasu, materiałów i dostępnej wiedzy. Chociaż do zwycięstwa zabrakło niewiele, drużyny nie tracą nadziei i planują udział w kolejnej XII Olimpiadzie DI już za rok.

Relacjonowała: Katarzyna Krassowska