REKRUTACJA 2019/2020

rekrutacja na rok szkolny 2019/2020 przeprowadzona będzie elektronicznie

aktualności » z życia szkoły

Skazani na sukcesStoję w świetle reflektorów, odsłuch działa, dźwięk czysty, zaraz zagram albo zaśpiewam, pstryknę zdjęcie, w przelocie coś namaluję, poczuję, że mam talent. To znowu sen, z podbijania świata nic nie wyszło, zostawiam to innym, tym, którzy wystąpili w kolejnej edycji naszego szkolnego Mam Talent. Oni robią to, czego nigdy nie udało mi się dokonać - pojawiają się w świetle reflektorów, wzbudzają entuzjazm, a w kolejnych dniach chodzą po naszym Sobiechu w glorii ludzi, którzy mają talent. I chwała Im za to żeby było jasne. Ale do rzeczy...

Oto cytat ze scenariusza prowadzących nasze doroczne spotkanie, a byli nimi Dominika Tokarska i Kuba Zembrzuski, jak zwykle w najwyższej formie:- ,"Witamy gwiazdy, które za chwilę zabłysną na sobieskim niebie". Oczywiście gwiazdy pojawiły się i na niebie i na scenie. Już od kilku dni na korytarzach wyeksponowane były dzieła tych, którym się chce. Swoje rysunki wystawiły: Kasia Gumkowska, Zuzanna Nowak, Liwia Arbatowska, Karolina Gil, Zosia Chmielewska i Julia Lepak. Różne techniki, ale wrażliwość i spojrzenie na świat zupełnie inne od tego pełnego prozy i codzienności.

Obok rysunków prace wystawili szkolni mistrzowie obiektywu - były więc subtelne portrety Julii Hausman, przestrzenie podpatrzone przez Piotra Dunaja i nastrojowe obrazy autorstwa Ruty Marmuckiej.

A potem przenieśliśmy się do naszej sali gimnastycznej, która jak zwykle o tej porze zamieniła się w salę koncertową. Scena, rewelacyjne światła, profesjonalne nagłośnienie to jak zwykle zasługa Mobilnej Sceny pana Janusza Zakrzewskiego. Za chwilę mieliśmy poczuć całą energię, którą mieli ocenić jurorzy - pan Maciej Zawisza, profesjonalny muzyk występujący w zespole The Woods i właściciel studia nagraniowego Stajnia w Spychowie, pani Anna Tobolewska, wybrana głosami szkolnego ludu. Trzecim uczestnikiem wysokiego gremium został piszący te słowa i dziękujący za możliwość uczestnictwa.

Zaczęło się od: tego jeszcze nie było, ale stało się dzięki Julii Lepak, wymyślonym przez nią kreacjom, modelkom, trenom z kolorowymi piórkami. Brawa za pomysł na modę i siebie.
Rytm pokazu rozwinął się w takt dynamicznego tańca, którego perfekcyjny pokaz ujrzeliśmy dzięki Idze Dunajskiej i Mai Ladzińskiej. Dziewczyny, byłyście świetne.
Kolejny występ to oczywiste stwierdzenie, że kobiety potrafią... grać na saksofonie. Jak powiedział Kuba:-saksofon to Stan Getz, Ben Webster, a teraz też Kinga Kamionowska, która wykonała utwór Feliksa Antonioniego. W chwilę potem kolejne kobiece zjawisko czyli Karolina Larenta. Wielkie brawa za wykonanie piosenki Josha Garbona.
Na scenie wreszcie zagościł przedstawiciel płci brzydkiej, ale oczywiście było pięknie, bo tym kimś był Artur Królikowski. Chciałoby się powiedzieć, że to weteran sobieskiej sceny, a przecież to uczeń I klasy, choć przeczy temu dojrzałość i umiejętność gry na gitarze - tak grają profesjonaliści.
Następnej uczestniczce oczywiście również nie brak talentu, charyzmy i osiągnięć - Natalia Jackiewicz wykonała przepiękną piosenkę "Hallelujah" tym razem po polsku, ponieważ w ubiegłym roku śpiewała w języku Moliera i wyśpiewała główną nagrodę.
Wkrótce potem okazało się, trochę niespodziewanie, że saksofon to bardzo popularny instrument w naszej szkole.
Mistrzowskim opanowaniem tegoż popisał się Wiktor Bartko, który zaczarował publiczność artystycznym wyglądem i wykonaniem utworu Pedra Iturralde.
Kolejna wykonawczyni i nagle zrobiło się poetycko, tajemniczo i nastrojowo, a to za sprawą "Piosenki drewnianych lalek" w wykonaniu Zosi Kowalskiej. Pięknie.
O tym, że występy w Sobiechu integrują, mogliśmy się przekonać słuchając sióstr Mirkowicz. Agata i Agnieszka po raz kolejny zaprezentowały się na scenie. Są jeszcze lepsze niż przed rokiem... No i ta piosenka: "Powerfull" Ellie Goulding.
O wokalnych możliwościach kolejnej uczestniczki mogliśmy się przekonać już wielokrotnie. Popisała się swoim talentem po raz kolejny. Zmierzyła się z utworem Alicii Keys i zdobyła wszystkich swoim wykonaniem. Pora na męskiego rocka i potrzebę tę odważnie spełnił Filip Abramczyk grając na gitarze i śpiewając, co nie jest wcale proste, utwór Breaking Bejamin.
A teraz powracamy do wartości rodzinnych. Oto przed nami kolejny przedstawiciel rodzinnie muzykującego i utalentowanego klanu Kusiorów. Szymon szuka własnej drogi, komponuje, ma wrażliwość muzyczną, której zazdrości mu starszy brat.
Król żyje i dlatego Ola Szmigiel zmierzyła się z twórczością Elvisa Presleya i piosenką "Cant’t feeling love". To było świetne połączenie klasyki i młodości. Gratulujemy.
Następny uczestnik, Michał Kowalczyk w ubiegłym roku wystąpił solo grając "Canon rocka". W tym roku postęp widać gołym okiem - przyprowadził ze sobą cały zespół. Zagrali absolutnego klasyka - "House of the rising sun" i ... dali doskonale sobie radę.
Lista uczestników była jeszcze długa, ale prowadzący w osobie Dawida Rybińskiego podchodził do zgromadzonej publiczności. Pytał o wrażenia estetyczne? Nie. Rozmawiał z kolejnymi utalentowanymi ludźmi z naszej szkoły - Piotrem Dunajem, sportowcem i pasjonatem fotografii i Julią Kędzierską, wicemistrzynią Europy w karate kyokushinkai, zdobywczynią pucharu Polski w tej dyscyplinie. Odetchnąłem, mogliśmy czuć się bezpiecznie. światła wyłowiły jeszcze jedną osobę - pana Jerzego Sarbiewskiego, który przed laty zainicjował w szkole Mam Talent. Zaczęło się skromnie, w jasno oświetlonej Sali i z napisem Mam Talent zawieszonym między słupkami boiska do siatkówki. W jakim jesteśmy punkcie - mogliście to naocznie ocenić. Siedzący obok mnie pan Maciej Zawisza kilkakrotnie podkreślał swoje pozytywne zaskoczenie zarówno poziomem uczestników jak i profesjonalną oprawą widowiska.
Czas na kolejną osobowość. Czas płynie, nie ma już gimnazjalnego cherubinka, jest człowiek rocka. Widzieliśmy go już wielokrotnie i za każdym razem ma coś ciekawego do powiedzenia w muzyce. Kacper Sęk - człowiek z duszą artysty.
Zuza Sieja pojęła się również ambitnego zadania - zmierzyła się z utworem Sama Smitha. Zabrzmiało po bondowsku. Przecież to piosenka , która zdobyła ostatnio Oscara, a Zuza wypełniła misję niczym 007.
Po chwili przerwy, ustawieniu nagłośnienia czas na zespoły. Przed nami ubiegłoroczny zwycięzca - zespół Double Spleen w repertuarze Michaela Jacksona. Była ściana dźwięku, świetne gitary, dużo muzyki.
Przy następnym uczestniku widniała adnotacja: układanie kostki Rubika. Trochę się zdziwiłem, bo przecież... no wiecie. Co może być porywającego w układaniu kolorowych ścianek? Po raz kolejny przekonałem się, że człowiek uczy się przez całe życie, a ono potrafi całkowicie zaskoczyć, tak jak zaskoczyło mnie. Radek Domalewski wszedł na scenę, wręczył jednemu z jurorów kostkę i ...zniknął. Nie rozpłynął się w powietrzu, odszedł na chwilę i znowu się pojawił i stał się show... Radek wjechał na monocyklu. Zaczęło się - muzyka, światło, chłopak na przyrządzie, który zjadaczowi chleba posłużyłby do pozbycia się uzębienia. Niesamowite. I jeszcze ułożył kostkę...
Kolejni wykonawcy nie osłabili napięcia. Pisała o nich ostatnio lokalna prasa, Kasia Gronowska już kilkakrotnie zaznajomiła nas ze swym świetnym wokalem. W zespole The Dmoks grają ludzie po przejściach w studiu nagrań, profesjonaliści. Zagrali własną kompozycję i ... porwali publiczność.
I na deser największa grupa wykonawców, a ponieważ wybierają się gremialnie na studia medyczne, więc nazwali się medycznie - Zespół Turnera. Nie mam zamiaru być obiektywny i nie byłem. Klasa IIIc w swoim pożegnalnym występie. Już pewnie nigdy nie zatańczą w tym składzie, Asia Betlejewska nie będzie miała okazji ułożyć kolejnego układu choreograficznego, ale te dwa razy - na studniówce i na Mam Talent zostaną z pewnością na długo zapamiętane. Przeze mnie na zawsze. Dziękuję.

Czas na werdykt, obrady jury. Nagrody należą się wszystkim, wszystkim należą się podziękowania za święto młodości, talentu, pasji i zaangażowania. Do zobaczenia w przyszłym roku.
Te, które zostały przyznane należą do:

Mam Talent - 2015/2016
I miejsce - Zespół The DMOKS
II miejsce - Agata i Agnieszka Mirkowicz
III miejsce - Wiktor Bartko
Grand Prix - Radosław Domalewski


Wyróżnienia:
Artur Królikowski
Magdalena Kusior
Szymon Kusior
Julia Lepak

Nagroda publiczności - Zespół Turnera
Nagroda nauczycieli – Radosław Domalewski


Rysunek:
I miejsce - Zuzanna Nowak
Wyróżnienia:
Karolina Gil
Katarzyna Gumkowska
Fotografia:
I miejsce - Piotr Dunaj
Wyróżniania:
Julia Hausman
Ruta Marmucka
Zobacz zdjęcia