I Ty możesz zostać poetą

16 marca 2016 r. uczniowie klasy 1a mogli znowu poczuć się twórcami, uczestnicząc w warsztatach poświęconych tworzeniu poezji.
Pierwsze takie zajęcia odbyły się w poprzednim semestrze. Wtedy razem z panią profesor Elżbietą Mrożek tworzyliśmy wiersze, początkowo nieśmiało, po pewnym czasie coraz odważniej, pozwalaliśmy unosić się naszej wyobraźni. Powstawały akrostychy, kaligramy wiersze anaforyczne. Na zajęcia przynieśliśmy chleb i jabłka, określaliśmy jak smakują, a wrażenia, zamienione w słowa, przelewaliśmy na kolorowe kartki.

Tym razem tworzyliśmy poezje z mapy słów. Najpierw otrzymaliśmy kartę z rozsypanymi wyrazami. Naszym zadaniem było ułożenie z nich wiersza. Następnie do tekstu z lukami wstawialiśmy słowa z mapy wyrazów. Na końcu pani profesor odczytała oryginalne wiersze z których wyjęte zostały słowa.

Zajęcia jeszcze raz potwierdziły, że każdy z nas ma w sobie pokłady wrażliwości, a my matematycy też możemy być poetami! Oto kilka zdjęć, które pokazują jak trudziliśmy się, by "odpowiednie dać rzeczy słowo".