A może Uniwersytet Medyczny?

12 maca 2016r. uczniowie z klas I b i I c, którzy wiążą swoją przyszłość z kierunkami medycznymi, wyjechali do Białegostoku. Celem podróży był oczywiście Uniwersytet Medyczny, a dokładniej Wydział Nauk o Zdrowiu. W nowoczesnym, wspaniale wyposażonym budynku odbywały się warsztaty z fizjoterapii, ratownictwa medycznego, pielęgniarstwa, logopedii oraz położnictwa. Pracownicy oraz studenci Uniwersytetu Medycznego chętnie odpowiadali na pytania i przybliżali perspektywy pracy w zawodach medycznych. Uczniowie mieli możliwość obejrzeć wnętrze karetki, dokonywać resuscytacji krążeniowo-oddechowej i defibrylacji elektrycznej na fantomie, który oddychał, miał puls i krwawił. Studentki położnictwa zapoznały uczniów z przebiegiem porodu i opieką nad noworodkiem, zaś pani doktor z fonoaudiologii przekazała mnóstwo informacji na temat prawidłowej wymowy i słuchu. Studenci fizjoterapii wykonywali pokazy różnych zabiegów rehabilitacyjnych.

Zajęcia były bardzo interesujące. Podczas czterogodzinnego pobytu uczniowie mogli się już poczuć studentami. Na koniec wycieczki udaliśmy się do "Polskiego Wersalu" - Pałacu Branickich. Tutaj zwiedziliśmy wnętrze pałacu, gdzie mieści między innymi biblioteka Uniwersytetu Medycznego. Widok elegancko urządzonych pomieszczeń biblioteki, z zabytkowymi, wysokimi regałami i stosem książek zapierał dech w piersiach. Można było usłyszeć: "jak w Hogwarcie". Uczestnicy wycieczki byli pod ogromnym wrażeniem uczelni i Pałacu Branickich. Kto wie, może w przyszłości będą tu studiować ?

Wyjazd zorganizowała pani Alicja Kasprowicz- szkolny doradca zawodowy, a opiekunkami były panie: Jolanta Zieniuk-Piwowarska i Magdalena Lisewska.

Doradca zawodowy - Alicja Kasprowicz