REKRUTACJA 2019/2020

rekrutacja na rok szkolny 2019/2020 przeprowadzona będzie elektronicznie

aktualności » z życia szkoły

Skuteczne komunikowanie się - warsztaty15.03.2016 r. klasa 3e uczestniczyła w zajęciach warsztatowych poświęconych komunikacji pozawerbalnej.
Warsztat pt. Skuteczne porozumiewanie się w rożnych sytuacjach /Gest,język, mimika/ prowadziła pani profesor Elżbieta Mrożek.

Na zajęciach poznaliśmy wybrane gesty komunikacyjne, które na całym świecie wyglądają tak samo. Dowiedzieliśmy się, że istnieją tzw. strefy dystansu, które są zdeterminowane kulturowo. Rozpoznawaliśmy, co mówią gesty dłoni m.in. sposób uścisku. Ćwiczyliśmy podawanie ręki. Szczególnie rozśmieszył nas sposób podawania dłoni określany jako "śnięta ryba". .Interpretowaliśmy uścisk końca palców, często spotykany. Okazało się, że może oznaczać brak pewności siebie osoby, która się z nami wita. Na pewno przyda nam się znajomość gestów dodających pewności siebie, które mogą spowodować, że w sytuacji stresowej poczujemy się lepiej.
Ciekawe były gesty związane z barierą rąk czy nóg.

Rozpoznawanie różnych postaw i gestów prezentowanych przez koleżanki Monikę Dziekońską i Monikę Olszewską ,zakończyło zajęcia, które uświadomiły nam, jak wiele można się dowiedzieć, obserwując język ciała, jak dużo informacji przekazujemy innym za pomocą gestów i mimiki.
Zobacz zdjęcia