High School Business Challenge

Uczniowie z klasy I a i I b wzięli udział w ogólnopolskim konkursie High School Business Challenge. Organizatorem tego przedsięwzięcia było Studenckie Koło Naukowe Biznesu, działające przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Główny cel konkursu to kształtowanie wśród młodzieży postaw i zachowań przedsiębiorczych oraz doskonalenie umiejętności analizy zjawisk zachodzących w gospodarce. Uczniowie w 3- lub 5-osobowych zespołach rejestrowali się na stronie www.businesschallenge.pl, a następnie rozwiązywali arkusz 25 zadań w formie studium przypadku. Zagadnienia oczywiście dotyczyły zarządzania biznesem. Uczestnicy mieli 14 dni od momentu udostępnienia arkusza na odesłanie rozwiązanej pracy na adres e-mail organizatora. Uczniowie naszej szkoły startowali w okręgu ze szkołami z województwa pomorskiego, zachodniopomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Nasi uczniowie uzyskali dobre wyniki, ale ,niestety, lepsi okazali się uczniowie ze Szczecina i Gdyni i oni będą reprezentować nasz rejon w dalszych zmaganiach. Z naszego województwa nie zakwalifikował się żaden zespół. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękuję bardzo za udział i zmierzenie się z problemami dotyczącymi prowadzenia biznesu. Kto wie, może w przyszłości poprowadzą swoje firmy?

Nauczyciel podstaw przedsiębiorczości - Alicja Kasprowicz