Lekcja o tragicznej historii

W związku z obchodami Narodowego Święta Żołnierzy Wyklętych w miniony poniedziałek uczniowie 2a - A. Brakoniecka, K. Woźniak, M. Kisiel, D. Rybiński i 2c - D. Dąbkowski i J. Otulakowski - przygotowali apel, dzięki któremu młodzież mogła poznać lub utrwalić w pamięci fakty z tragicznych biografii: rotmistrza Witolda Pileckiego, Józefa Franczaka - "Lalka" i Danuty Siedzikówny - "Inki". Lekcję wzbogaciła prezentacja multimedialna. Słowu mówionemu towarzyszyły piosenki poświęcone "wyklętym".

Wypada także serdecznie podziękować Panu Michałowi Grzymysławskiemu, który wzbogacił scenografię - wyrzeźbił dla nas pięknego orła.
Przygotowując się do apelu, młodzież skorzystała z pomocy nauczycieli: A. Tobolewskiej, W. Gramowskiego i P. Królikowskiego.