Sobiech pamięta

28 lutego 2016r., w przeddzień oficjalnego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, odbył się koncert galowy "Powiatowego Konkursu Słowa i Dźwięku pn. Żołnierze Wyklęci - Przywróćmy Ich Pamięci". Na scenie zaprezentowało się 13 laureatów konkursu, a ponieważ zawsze jesteśmy dumni z talentów chodzących do naszego Sobiecha wypada dodać, że 9 uczestników to uczniowie naszego liceum i jednocześnie najsilniejsza reprezentacja spośród innych szkół.
Ta dziewiątka wspaniałych zajęła czołowe miejsca w konkursie. Oto oni: I miejsce w konkursie literackim zajął Damian Dąbkowski z kl. II c, II miejsce zajęła Maria Chmielińska z klasy III d, a wyróżnienie otrzymała Martika Kisiel z kl. II a.
W konkursie muzycznym nasi również wskoczyli na podium. II miejsce zajęła Natalia Jackiewicz z kl. IId, a kolejne miejsce, ze swoją autorską kompozycję otrzymał Szymon Kusior z kl. IIa.
Pora na wyróżnionych, równie utalentowanych: Dominika Sawicka i Michał Kowalczyk z IIa oraz Szymon Abramczyk z IIc i Katarzyna Gronowska z Ic.
Pieczę nad przygotowaniami sprawowała pani Elżbieta Weichhaus-Kończyk i z pewnością jest dumna z postawy i osiągnięć naszych wspaniałych laureatów.
Było wzruszająco, patriotycznie i uroczyście. Już niedługo spotkamy się na szkolnej uroczystości poświęconej Żołnierzom Wyklętym, na której z pewnością wystąpią równie utalentowani uczestnicy.

fot. Klementyna Czujak