Koncert kolęd

22 grudnia, w ostatnim dniu nauki przed Bożym Narodzeniem, w naszej szkole zapanowała wyjątkowa atmosfera. W klasach odbywały się spotkania wigilijne, podczas których uczniowie i nauczyciele składali sobie życzenia oraz próbowali potraw tradycyjnie pojawiających się na świątecznych stołach.

Atmosferę dnia uświetnił koncert, który został przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod opieką Pań: Magdaleny Zyśk i Ireny Dobryłko oraz ks. Zdzisława Muszyńskiego. W programie znalazły się pięknie opracowane, polskie kolędy, ale także mniej znane pastorałki i współczesne piosenki świąteczne, również w języku angielskim. Prowadzący przybliżyli nam historię zaprezentowanych utworów oraz tradycje związane z obchodami Bożego Narodzenia. Występujący wykazali się nie tylko instrumentalno-wokalnym talentem, ale również wprowadzili wszystkich w radosny, świąteczny nastrój.

Na zakończenie uroczystości głos zabrała pani dyrektor Mariola Jaworska, która podziękowała twórcom koncertu oraz złożyła życzenia całej społeczności szkolnej z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

W koncercie wystąpili:
Martyna Mróz (1sb) - pianino