Makler a może prezenter telewizyjny?

23 października 2015 roku uczniowie z klas pierwszych liceum wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Tam odwiedzili Giełdę Papierów Wartościowych, Telewizję Polską oraz Stare Miasto - Szlak Królewski. Można było zobaczyć, jak działa giełda warszawska, jak bardzo różni się od wyobrażenia uczniów o wielkiej sali, w której przebywają maklerzy, gdzie panuje hałas i zgiełk. Wszystkie zlecenia przyjmowane są drogą elektroniczną, aktualne kursy akcji cały czas pojawiają się na elektronicznym pasku w sali głównej. Uczniowie wzięli udział w warsztatach przeprowadzonych przez pracownika giełdy. Zajęcia były bardzo ciekawe, mam nadzieję, że zainspirowały uczestników do gry na giełdzie - może na razie w wirtualnej rzeczywistości, a w przyszłości już profesjonalnie. Kolejny punkt wyjazdu to Telewizja Polska. I tu można było zobaczyć profesjonalne studia telewizyjne, gdzie kręcone są znane programy: "Świat się kręci", "Jaka to melodia", "Pytanie na śniadanie" oraz "Wiadomości sportowe". Może w przyszłości uczniowie powrócą tutaj jako prezenterzy a może zasiądą na widowni ? Okazało się, że uczestniczyć w nagraniu programu jako widz, wcale nie jest prostą sprawą: to przede wszystkim zajmuje dużo czasu i też wymaga przygotowania. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem. Uczestnicy pełni wrażeń w powrócili do Szczytna. Wycieczkę zorganizowała pani Alicja Kasprowicz, nad bezpieczeństwem uczniów czuwały panie: Magdalena Lisewska i Elżbieta Weichhaus-Kończyk.

Szkolny Doradca Zawodowy
Alicja Kasprowicz