Światowy Dzień Oszczędzania

31 października to Światowy Dzień Oszczędzania. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się warsztaty ekonomiczne dotyczące oszczędzania. Pani Dyrektor Agnieszka Dąbrowska z oddziału banku PKOBP w Szczytnie przedstawiła uczniom ofertę, jaką bank proponuje młodzieży. Konto bankowe, karta płatnicza, możliwość płacenia telefonem za zakupy i usługi to tylko część tej propozycji. W dzisiejszych czasach posiadanie konta to już standard i dobrze byłoby mieć je, by jak najwcześniej korzystać z usług bankowych. A może także posiadać rachunek w domu maklerskim (bank PKO BP tez pełni taką funkcję) i grać na giełdzie?
W warsztatach uczestniczyli uczniowie z klas gimnazjalnych oraz licealiści z klasy II b i III b. Po spotkaniu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dotyczącego oszczędzania. W tym roku uczniowie z klas gimnazjalnych wykonali skarbonki. Trzeba przyznać, ze prace były bardzo ładne i efektowne. Organizatorzy przyznali trzy nagrody i sześć wyróżnień. Nagrodzeni uczniowie:
I miejsce Filip Gleba III SA
II miejsce Michalina Archacka III SA
III miejsce Zofia Chmielewska II SA
wyróżnienia: Emilian Bryk II SA, Krzysztof Wlazło II SA, Emilia Radomska SA, Michał Wrzosek III SA, Kacper Pichal III SA, Kornelia Wilga III SA.

Anna Bryk
Alicja Kasprowicz