Wycieczka do Gdańska klasy IIIe

16 listopada 2015 r. klasa III e wraz z koleżankami z innych klas wybrała się na spektakl baletowy do Gdańska. Grupie towarzyszyli wychowawca Wojciech Gramowski oraz polonista Grzegorz Poniatowski.

Po przybyciu na miejsce młodzież poddała się urokowi Starówki. Kolorowe kamieniczki Starego Miasta wprawiły w zachwyt wszystkich uczestników wycieczki. Niektórzy uczniowie nie zniechęcili się mroźną pogodą i odwiedzili Bazylikę Mariacką.

Punktem kulminacyjnym wyjazdu był jednak balet Piotra Czajkowskiego „Jezioro Łabędzie” w wykonaniu grupy Royal Russian Ballet. Przedstawienie trwało 2 godziny, a odbyło się w Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. Ceniony na całym świecie, uznawany z najlepszy zespół rosyjski oraz sam balet z muzyką Piotra Czajkowskiego został poddany opinii dojrzewających do roli humanistów widzów z klasy III E. Rosyjsko - ukraińskie grono artystów zaprezentowało się naprawdę wspaniale. Piękne kostiumy i błyszczące makijaże współgrały z perfekcyjnymi ruchami. Tancerze oczarowali publiczność. Pan Poniatowski pochwalił ogromny wysiłek wykonawców i docenił ich koncentrację.

Całe zdarzenie było nowym doświadczeniem dla uczniów, a czas pokaże, na ile zbliżyli się do sztuki na wysokim poziomie artystycznym.

Gospodarz klasy III E - Monika Dziekońska