Wycieczka na Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie

12 listopada bieżącego roku uczniowie klas drugich liceum z Zespołu Szkół nr 3 w Szczytnie wraz z Paniami: Anną Kowalską oraz Katarzyną Krassowską mieli możliwość uczestniczyć w jednodniowej wycieczce do Olsztyna.

Głównym celem podróży było zwiedzenie Katedry Filologii Germańskiej na Uniwerystecie Warmińsko Mazurskim. W murach Wydziału Humanistycznego na uczniów ze Szczytna czekały dwie sympatyczne studentki pierwszego roku drugiego stopnia germanistyki, które oprowadziły ich po wnętrzach budynku oraz opowiedziały o możliwościach nauki na tym kierunku.

Tuż po godzinie 13:00 uczniowie zostali zaproszeni do sali, w której właśnie odbywała się lekcja fonetyki, prowadzona przez panią dr Renatę Supranowicz. Licealiści wraz z pomocą studentów mieli okazję przećwiczyć niemiecką wymowę. Po tak interesującej lecji wspólnie z paniami przeszli do sali kinowej, na seans filmu pt.:"Vincent chce nad morze" w ramach Tygodnia Kina Niemieckiego. Była to komedia reżysera Ralfa Huttenera, która opowiadała o przygodach młodych ludzi dotkniętych różnymi chorobami.

Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wycieczki. Może w przyszłości zechcą studniować na tym kierunku?

Monika Rzepka 2c