Konkurs Wiedzy o Świętym Janie Pawle II

Za nami kolejny XV Dzień Papieski - dzień wdzięczności i łączności duchowej z Ojcem świętym, Janem Pawłem II.

Papieżowi szczególnie bliscy byli ludzie młodzi, z którymi doskonale potrafił nawiązać kontakt. W 1999 roku w Łowiczu mówił od nich: Wiek wasz jest porą życia najbardziej korzystną dla zasiewów i przygotowania gruntu pod przyszłe zbiory. Im żywsze będzie zaangażowanie, z jakim podejmiecie wasze obowiązki, tym lepiej i skuteczniej będziecie spełniać wasze posłannictwo w przyszłości. Przykładajcie się do nauki z wielkim zapałem. Uczcie się poznawać coraz to nowe przedmioty. Wiedza bowiem otwiera horyzonty i sprzyja duchowemu rozwojowi człowieka. Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć.

W odpowiedzi na wezwanie papieża uczniowie gimnazjum już od kilku lat, w październiku, uczestniczą w uroczystościach i konkursach przybliżających nauczanie Ojca Świętego.

Zadaniem uczestników etapu szkolnego konkursu było rozwiązanie testu zawierającego pytania dotyczące życia, pontyfikatu i twórczości polskiego papieża. Zwycięzcy: Krzysztof Wlazło (2sa) i Adam Jemielita (2sa) reprezentowali naszą szkołę w kolejnym etapie.

Finał międzyszkolnego konkursu odbył się w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Szczytnie. Nasz uczeń Krzysztof Wlazło uzyskał maksymalną liczbę punktów i zdobył I miejsce. Serdecznie gratulujemy!