Ogólnopolski Tydzień Kariery

Ogólnopolski Tydzień Kariery, czyli OTK, to coroczne działanie inicjowane przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej, mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego - wspieranie edukacji, zawodu, pracy i kariery. Uczniowie naszej szkoły także przyłączyli się do tego przedsięwzięcia. 15 października trzecioklasiści wzięli udział w Targach Pracy, które odbyły się w Hali Widowiskowo - Sportowej im. Huberta Wagnera. Natomiast 21 października uczniowie klas maturalnych uczestniczyli w warsztatach przeprowadzonych przez reprezentantów Urzędu Pracy. Tematem zajęć było świadome planowanie kariery edukacyjnej i zawodowej oraz bezpieczeństwo w poszukiwaniu legalnej pracy. Zajęcia były bardzo ciekawe i dostarczyły wielu cennych informacji na temat lokalnego rynku pracy. Wszyscy uczniowie zostali poinformowani, że jedynie Eures , czyli Europejski Portal Mobilności Zawodowej to platforma, która pomaga osobom poszukującym pracy znaleźć bezpieczne zatrudnienie w Europie.

Alicja Kasprowicz - szkolny doradca zawodowy