Wycieczka do Torunia

23 września bieżącego roku uczniowie klas gimnazjalnych 2SA, 3SA uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Torunia. Wyjazd zaplanowano na 5.30, czyli bardzo wcześnie, jednak wszyscy stawili się na czas. Wycieczkę zorganizowała Pani Magdalena Lisewska wraz z Alicją Kasprowicz oraz Elżbietą Weichhaus - Kończyk. Głównym celem wyjazdu były pokazy doświadczeń z fizyki na Wydziale Fizyki, Astronomii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika "Ryzyk fizyk, czyli eksperymenty z elektrycznością". Pokazy zostały przeprowadzone przez wykładowców UMK. Omówiono zagadnienia elektryczności, magnetyzmu i elektromagnetyzmu. Uczniowie byli zadowoleni z pokazów, które okazały się niezwykle widowiskowe, szczególnie pokaz z elektryczności. Program wycieczki obejmował również zwiedzanie Torunia oraz seans w Planetarium "Makrokosmos". Gimnazjaliści mieli okazję zobaczyć wiele zabytków i ciekawych miejsc m.in. Kaplicę Kopernikańską, szkołę staromiejską, Pomnik i dom Kopernika. Nie zabrakło również toruńskich pierników, które każdy mógł kupić. Ten dzień okazał się pełen niezapomnianych wrażeń.