Wizyta przedstawiciela Unii Europejskiej w naszej szkole

2.10.2015 r. naszą szkołę odwiedziła Pani Zofia Frajher - pracownik Komisji Europejskiej w Brukseli. Jako była absolwentka chętnie spotkała się z uczniami swojego dawnego liceum i przekazała wiele cennych informacji o funkcjonowaniu UE. Jednak młodzież szczególnie była zainteresowana tym, jak wygląda jej dzień pracy, czym się zajmuje i oczywiście, jak zdobyć pracę w strukturach unijnych, w jakim kierunku podjąć kształcenie. Absolwentka opowiedziała o swojej drodze do Brukseli i o tym, na czym polegają jej zajęcia. Ilość zadawanych pytań świadczyła o wielkim zainteresowaniu tematem.

Po spotkaniu większość uczniów stwierdziła, że warto uczyć się języków obcych, a praca w Brukseli nie jest czymś nierealnym.

Elżbieta Weichhaus-Kończyk