Uczniowie naszej szkoły w Parlamencie RP

28 września w piękny, jesienny dzień uczniowie naszej szkoły wybrali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy. W ramach tzw. "Żywych lekcji historii" odwiedzili Parlament Rzeczpospolitej Polskiej oraz Powązki Wojskowe. W Parlamencie RP uczniowie spotkali się z przewodnikiem, który oprowadził ich po wnętrzach słynnego budynku i przekazał wiele cennych informacji o funkcjonowaniu władzy ustawodawczej i wykonawczej naszego kraju. Największe wrażenie na uczniach zrobiła Sala Plenarna i oczywiście osoby znane z mediów, które udało się spotkać.

Nie mniejszym przeżyciem był pobyt na Powązkach Wojskowych. To miejsce spoczynku osób związanych z historią Polski z ostatnich dwóch wieków. W nastoju smutki i zadumy uczniowie odnaleźli kwatery: Katyńską, Smoleńską , Na Łączce i Batalionu "Zośka", co pozwoliło wrócić myślami do tragedii tamtych lat. Szczególne wrażenie zrobił na uczniach bardzo młody wiek poległych, podobnie jak miejsce spoczynku Rudego i Zośki.

Warto czasami wyjść poza szkolne mury i spotkać się z historią na żywo.

Wycieczkę zorganizowała Pani Elżbieta Weichhaus - Kończyk - nauczycielka historii. Opiekunami były Panie: Monika Chorążewicz i Małgorzata Brodzik

Elżbieta Weichhaus-Kończyk