Puchar Świata jest nasz, czyli pani dyrektor Anna Kowalska na Stadionie Narodowym

Proszę spojrzeć na zdjęcia poniżej i wszystko się wyjaśni. Polski Związek Piłki Siatkowej zaprosił dyrektorów szkół Siatkarskich ośrodków szkolnych na konferencję podsumowującą działania tychże. Zebrała się śmietanka działaczy i dyrektorów, rozpoczęły się obrady.
Na początku zdradzę, jaki mamy powód do dumy: wiecie, że Anglicy chcą nas naśladować i uczą się naszych metod szkolenia młodzieży?
Jeżeli dodam, że podają przykład Polaków jako świetnych matematyków (wśród gimnazjalistów), to tylko dopełni to satysfakcji.
Waldemar Wspaniały, znakomity trener, szef projektu SOS, mówił o fantastycznej mobilizacji szkół, między innymi naszej, o aprobacie dla programu, o kolejnych szkołach, które kształtują siatkówkę jako doskonałą metodę rozwoju i wychowania. Głos zabrał również Paweł Papke, prezes PZPS, od lat związany z Olsztynem i minister sportu i turystyki Adam Korol, również znakomity sportowiec.
Nasza szkoła uczestniczy w programie od początku i efekty są znakomite. Akademie SOS i szkoły patronackie objęły szkoleniem ponad 7 tysięcy uczniów. Przyznajcie - imponująca liczba. Mam nadzieję, że wyrosną spośród nich znakomici liderzy i fantastyczne gwiazdy polskiego sportu.
Piszę to z zadrą w sercu i widokiem naszej wspaniałej, spłakanej drużyny stojącej na „pudle” i dostającej brązowe medale za trzecie miejsce w Pucharze Świata. Najsmutniejsze podium w historii polskiego sportu. Niedługo to inni będą płakać, podczas gdy my będziemy na szczycie. Dzięki SOS-om i ciężkiej pracy oczywiście. Ten projekt ułatwia ścieżkę dostępu do kariery klubowej. W wielu szkołach nastąpił spadek liczby zwolnień z lekcji wychowania fizycznego. W szkole żyje się szybciej i zdrowiej, aktywizowani przez sport są nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele , rodzice, samorządowcy. Wykorzystajmy modę na siatkówkę, modę na zdrowy styl życia.
Z takim mocnym przekonaniem wróciła z Warszawy pani dyrektor Anna Kowalska, a dawkę pozytywnej energii przekazuje Wam

GaPa